Ústřední kolo

Když už jsem v nedávném příspěvku oznámil, že jsem s kvartetem postoupil do ústředního kola, tak by se asi hodilo Vám napsat, jak jsme vlastně dopadli. Soutěž se konala v pátek 19.4 v Liberci.

Vyrazili jsme okolo 6 hodiny ráno a cesta nám trvala přibližně 2 hodiny. Po příjezdu jsme dostali malinkou třídu s klavírem na rozehrání, ale stejně jsme měli ještě spoustu času, tak jsme si povídali, zpívali a smáli se. Komplikace nastali až když jsem si zkusil zahrát na basklarinet a nezahrál jsem ani jediný tón. Po chvilce jsem zjistil, že mi vypadla podlepka, ale díky zručnosti mého učitele jsme to brzy opravili.

Nikdo z nás  na sobě nervozitu nenechal znát až do doby, kdy jsme měli jít do dolního patra k sálu. Já jsem se jako obvykle začal proházet po celé chodbě, což u mě není nic neobvyklého, prostě mi nejde zůstat v klidu. Začala naše obvyklá debata, kdy se budeme uklánět, kdo půjde první, kdo připraví stojánky a židli. Když na nás přišli řada, tak jsme šli v dobrém pořadí za sebou, uklonili se a začali hrát. První skladu od Leoše Janáčka jsme zvládli výborně a druhou skladbu od Debussyho také i když „trochu“ rychleji.

Po podařeném výkonu jsme si zašli na náměstí na oběd a vrátili se zpátky na vyhlášení výsledků. K naší smůle měli obrovské zpoždění a museli jsme počkat. Když porota vstoupila do sálu vyhlásit výsledky, všichni jsme se chytli za ruce a doufali v to nejlepší.
Musím se přiznat, že jsem byl jak na jehlách když vyhlašovali druhé místo.S velkou úlevou nás se to netýkalo. Vyhlášení prvního místa bylo hned a dostal je náš dechový kvartet. Byli jsme radostí bez sebe. Na pódiu jsme sice při předávání diplomu nevěděli co máme dělat, ale nikoho ze skupiny to netrápilo, protože jsem si užívali vítězství. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *