Koncert Orfeú v KD Peklo Plzeň

Dne 17. 3. 2013 od 17:00 se konal koncert nositelů ceny Plzeňský Orfeus za rok 2012. Koncert se konel v Plzni v KD Peklo. Na koncertě si zahráli Barbora Haasová, Kryštof Kohout, Tomáš Kozák, Sebastián Kuhn, Jan Marhoul, Luboš Marek a Jeroným Široký.
Nadace 700 let města Plzně již druhým rokem spolupracuje s Plzeňskou filharmonií, která doprovodila zmíněné sólisty. Skladatel Tomáš Ille upravil sólistům skladby, které měli v repertoáru, do orchestrální verze. Úprava skladeb byla nadmíru povedená a umělcům sedla. Samotné zkoušky sólistů s filharmonií začaly až v pátek 15. 3. a ještě na generálce se dolaďovaly poslední drobnosti. Ovšem samotný koncert byl strhující. Lidé tleskali, umělci se předváděli a podával se jeden výkon lepší než druhý. Dirigent měl vše lehce pod kontrolou a závěrečná Vltava od Bedřicha Smetany vše skvěle uzavřela.
Přejme umělcům další podobné koncerty a úspěchy. Hudba má svůj vlastní život a ne každý umělec tento život objeví. Nech´t hvězda štěstěny svítí dál stejně jasně, jako doposud a nebo ještě jasněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *