Soutěž Dobřany 9.3

V minulém příspěvku jste si mohli přečíst, jaký si vedl Luboš Marek na soutěži v německém Klingenthalu, ale tím s úspěchy nekončíme. Dne 9. 3. 2013 se i další člen naší skupiny prosadil. Michal Velíšek se umístil v krajském kole v Dobřanech kde hrál s dechovým kvartetem.

Kvartet je při základní umělecké škole v Třemošné pod vedením Karolíny Ronovské, která vyučuje hru na příčnou flétnu. V kvartetu jsou dvě příčné flétny, klarinet a basklarinet. Já hraji v této skupině na basklarinet, na který hraji teprve od září.

Po tom co jsme prošli okresním kolem, kde byla porota opravdu velmi přísná a nechala postoupit pouze jednu skupinu, jsme se dostali do krajského kola, které se konalo dne 9.3 v Dobřanech. V kategorii nás bylo sedm. Bera v potaz, že tam jsou ti nejlepší z celého Plzeňského kraje, tak konkurence byla nabitá.

Na řadu jsme šli jako poslední z naší kategorie. Po skončení kategorie byla porada poroty a vyhlášení naší kategorie. Spolu s další skupinou jsme obdrželi 1. místo, ale až večer jsme se dozvěděli, jestli postoupíme nebo ne. Věřím, že každý z nás na tu zprávu čekal celou dobu. Postoupili jsme…

 

„V ten deštivý den jsme soupeřili nejen s trémou, ale i se strachem. Pomalu, ale jistě jsme stoupali po schodech vedoucích do sálu, kde jsme měli ukázat porotě, na čem jsme celou dobu tvrdě dřeli“ 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *