Znovu-otevření hornobřízského divadla 23. 2. 2013

V Horní Bříze se znovu otevíralo divadlo. Jelikož byla premiéra otevírání divadla beznadějně vyprodaná, tak se udělalo druhé otevření. Otevírání divadla zařídila hornobřízská Osada svojí hrou Monsieur Amedeé. Pro tentokrát ji však doprovodili Kixáci živě a osobně, což se při prvním otevírání nestalo.

Hned na úvodu přišlo jedno nečekané překvapení. Osada se spikla na Kixáky a za jejich práci jim oficiálně před publikem, věnovali několik slov a krásnou květinu. Toto pozdvižení nás velmi příjemně překvapilo a navnadilo na večerní hraní.
Zprvu byly obavy, zda li se má hrát s oponou či bez, nakonec se vsadilo na začátek s oponou. Vše proběhlo hladce, tak jak bylo naplánováno. Trio navnadilo příjemnou francouzskou náladu a herci na jevišti uvedli do děje. Slovní hříčky, vtipy a poutavý děj se na diváka hrnul jako lavina. První polovina hry proběhla náramně plynule.
Přišla přestávka a několik členů, včetně nás se šlo trochu osvěžit do divadelní klubovny. Ovšem, když jsme my hudebníci zůstali v klubovně jako poslední a podezřele bylo všude ticho, tak jsme rychle běželi na scénu. Naštěstí na nás počkali a my jsme uvedli druhou polovinu hry. Pokud jsem první polovinu přirovnal k lavině, tak druhá polovina hry byla přímo hurikán.
Jeden by nevěřil, jak mohou vzniknout prekérní a komické situace když se setkají diplomovaný profesor, šlapky, kněz a pasáci. Ke všemu aby toho nebylo málo, tak v pozadí se ještě mihne několik mrtvol. Vše dospělo ke zdárnému konci, ostatně jako vždy. Lidé odcházeli s úsměvy na tvářích a s myšlenkami o divadle se vydávali do toho počasí, které řádilo venku.
Po veškerém úklidu proběhlo rozloučení. A ukázalo se, že Osada velmi dobře ví, že květiny nepijeme.
Děkujeme za krásný večer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *