Předávání ceny Plzeňský Orfeus

Člen Kixáků Luboš Marek, často zaměňovaný za Lukáše, získal v pátek 15. 2. 2013 cenu Plzeňského Orfea. Jedná se o prestižní cenu, kterou uděluje Nadace 700 let města Plzně za reprezentaci města v oboru klasické hudby. Podmínkou pro získání této ceny je studium na střední či vysoké škole v Plzni. Tato cena je udělována každoročně. Zároveň s Lubošem Markem cenu získala Barbora Haasová a Jan Marhoul.
Luboš Marek byl oceněn za úspěšnou reprezentaci na mezinárodních soutěžích v německém Klingenthalu za 2. místo a švýcarském Reinachu za 3. cenu ve hře na akordeon. Není to však první akordeonista, který Orfea dostal. Jelikož má akordeon v Plzni a jeho okolí velkou tradici, tak je již několikátým akordeonistou který se stal držitelem této ceny.
Orfeus s sebou také nese určitou odpovědnost. Všichni ocenění ukáží své umění na koncertě. Letos tento koncert proběhne 17. 3. 2013 od 17:00 v Pekle. Již druhým rokem spolupracuje Nadace 700 let města Plzně s plzeňskou filharmonií, tak ocenění umělci mají možnost si zahrát s celým orchestrem za zády.
Jste li zvědavi, jak toto velké drama proběhne, tak si je přijďte poslechnout.

Chcete li vidět, jak cena Orfea vypadá, najdete ji v naší galerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *