Hraní na štaci s Osadou v Krašovicích

Dne 19. 1. 2013 naše trio Kix hrálo na divadelní štaci s ochotnickým divadelním spolkem Osada z Horní Břízy v Krašovicích. Veselohra Amedeé, která naše trio s Osadou provází celou tuto sezónu, měla velký úspěch.
Po příjezdu do sálu nás nemile překvapila zima, která provázela veškeré přípravy na představení. Naštěstí duchapřítomný akordeonista měl po ruce láhev výborného Bordeaux, které kapelu zahřálo jak na těle, tak na mysli. Obsadili jsme si místo u boxu pod pódiem, kde nás stylově nasvítili červenými světly, což se rozhodně k této hře náramně hodilo. „Bordel“ i se světlem, jak má být 🙂
Při předehře zavládla zvláštní atmosféra, sál utichl a čekal co přijde. Přišlo to již brzy. Hned v druhé části skladby. Basista si takticky bral smyčec, který si zapomněl připravit a já veškerou pozornost upřel na to co dělá a zapomněl jsem hrát. Ovšem mistrně jsme vše zamaskovali a diváci si našeho drobného zaváhání ani nepovšimnuli.
Jelikož si herci s sebou přivezli dobrého divadelního ducha, tak jejich podání bylo přesvědčivé a zábavné. Nejvíce nás i publikum pobavili zaměněním nemocí cukrovky a kopřivky.
Druhá půle představení začala ve stejném duchu jako ta první. Charakterizoval bych ji třemi slovy: zábava, rytmus a spád. V této části se vyjímala role kněze, vždy tato postava představení oživí, ale pro tentokrát jej oživila mnohokrát více. Skoro to vypadalo, jako by mu dali do kapesníků místo pudru opravdový kokain, doufejme, že je to opravdu jen naše domněnka.
Třetí dějství nás tak uneslo, že jsme málem zapomněli začít hrát na začátku čtvrtého dějství, ovšem jsme již protřelí muzikanti, tak jsme to zvládli. I přes drobnou chybu, kdy jsem odpočítal na pět dob místo na čtyři. Naštěstí jsou kamarádi na podobné úlety již zvyklí, tak je to nerozhodilo.
Představení ovšem jako pokaždé skončilo. Lidé byli velice spokojení a my také za dobře odvedenou práci.
Ave hudbě, divadlu a umění 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *